אופני הרים ושטח

אם החלטנו שרכיבה על אופני שטח היא סגנון הרכיבה המועדף או המתאים ביותר עבורנו, בפנינו עומדות שתי אפשריות עיקריות לבחירת אופני הרים, המתאימות לרכיבת שטח: אפשרות ראשונה – אופני שטח זנב קשיח, אפשרות שנייה – אופני שטח שיכוך מלא. כל קטגוריה בפני עצמה היא רחבה ומציעה מספר גדול של דגמים המחולקים לפי מותגים, סוג וחומר של השלדות, אבזור, מערכות, גלגלים וצמיגים ועוד. כיום יש היצע גדול של אופני שטח למכירה, וניתן אף לרכוש אופנים בגרסה חשמלית. אופניים אלה מציעים מנוע עזר חשמלי המתחבר לקרנק, וסוללת ליתיום נטענת. ניתן לקנות כיום אופניים חשמליים גם בגרסת הזנב הקשיח וגם בגרסת השיכוך המלא.

 

 

 

אז איך נדע מה עדיף לקנות?

אופני זנב קשיח – כשמם כן הם. הזנב שלהם קשיח, כלומר ללא מתלה המשכך מהמורות בשטח. יש לכך מספר יתרונות וחסרונות. לאופני זנב קשיח יש מתלה קדמי במהלך קצר יחסית בדרך כלל. אופניים אלה זולים יותר בדרך כלל, כי הם ללא משכך וכל המתלים נלווים למשולש אחורי שצריך לזוז בהתאם לשטח. אופני זנב קשיח מציעים גם משקל נמוך יותר, קשיחות והעברת כוח מהפדלים אל הצמיגים בצורה טובה יותר, ללא איבוד אנרגיה (כתוצאה ממעיכת הבולם בזמן הדיווש). אופני זנב קשיח מתאימים לרוכבים מתחילים הרוצים להיכנס לתחום רכיבת השטח בהשקעה נמוכה יחסית. רוכבים תחרותיים ומנוסים יעדיפו אופני זנב קשיח משלדות קרבון ואבזור מתקדם, על מנת לחסוך משקל וליהנות מדיווש ללא איבוד אנרגטי.

אופני שיכוך מלא – מציעים מתלים לשיכוך גם במזלג הקדמי וגם במשולש האחורי, הם מתבססים על טכנולוגיה גבוהה ורכיבים נעים רבים יותר, ולכן הם יקרים יותר בדרך כלל. אופני שיכוך מלא מגיעים במגוון רחב מאוד של דגמים ובטווח גדול של מחירים. השיכוך המלא מציע שיכוך מהמרות יעיל, השומר טוב יותר על הרוכב מפני זעזועים. אופניים אלה מתאימים לרוכבים שרוצים רכיבה חלקה ומפנקת. אופני שטח מדגם שיכוך מלא מגיעים עם מתלים באורך משתנה, אורך המתלים מגדיר את יכולת ספיגת הזעזועים של האופנים. ככל שמהלך המשכך ארוך יותר, כך פחות זעזועים יגיעו אל הרוכב. אופני שיכוך מלא מתאימים לרוכבי שטח מנוסים ומתחילים בהתאם לסגנון הרכיבה שלהם ולתקציבם. אופני שיכוך מלא יקרים יותר בקניה הראשונה, אך ההשקעה משתלמת, כי חווית הרכיבה רכה ונעימה יותר ובנוסף ספיגת הזעזועים מסייעת לשמור על בריאות הגב והמפרקים.

מחפשים אופני שטח מסוג זנב קשיח או שיכוך מלא? אתם מוזמנים להגיע לחנות של פרידמן, לקבל ייעוץ מקצועי ולהתרשם ממגוון הדגמים והאפשריות המוצעים לכם במקום. פרידמן בעלי ותק של עשרות שנים ומוכרים היטב בתל אביב ובגוש דן.

לפרטים נוספים צרו אתנו קשר בטלפון: 03-6836911

דילוג לתוכן