אופני כביש קרבון למכירה

קצת על האבולוציה של שלדות אופניים
בעבר הלא רחוק אופניים נבנו מיציקות פלדה, או צינורות פלדה שנחתכו ועברו ריתוך אחד אל השני עד ליצירת שלדת אופניים חלולה, כאשר בהמשך האבולוציה וההתפתחות של האופניים עברו ליציקת אלומיניום או ריתוך של הצינורות. האלומיניום ידוע כקל וגמיש הרבה יותר מפלדה ולכן באופן טבעי העדיפו לקנות ולייצר אופניים העשויים אלומיניום. בשנים האחרונות הקרבון עבר מעולם התעופה אל עולם הרכב והגיע גם לאופניים. הקרבון עשוי לוחות של סיבי פחמן בעוביים ובאיכויות שונות. את הקרבון חותכים ומניחים בתבניות בחום גבוה עד לקבלת הצורה הרצויה וצינורותיו מודבקים זה לזה בעזרת דבקים מיוחדים וחזקים מאוד עד ליצירת אופני קרבון.

 

 

בענף אופני הכביש, משקל נמוך של אופניים הוא הכרחי מאד ולכן רוכבים רבים מחפשים אופני כביש קרבון למכירה או לקניה. אופני קרבון ידועים כקלים יותר, עם שלדה המציעה חוזק וקשיחות, אך יחד עם זאת גמישות המאפשרת יותר נוחות. מסיבה זו אופני הרים קרבון ידועים כפופולריים מאד בשנים האחרונות. אם גם אתם מחפשים אופניים, קרבון הוא חומר שמומלץ לבדוק ולשקול טרם רכישה, אומנם האופניים ברכישה נחשבים כיקרים יותר מאופני אלומיניום, אך התמורה לאופניים קלים וגמישים יותר מסתברת ככדאית לטווח הארוך.

היתרונות העיקריים של שלדת אופניים מקרבון
רוכבי שטח רבים מעדיפים אופני הרים מקרבון. לא רק שהם קלים יותר, אם כי המשקל לבדו יכול להיות סיבה מספקת כדי להעדיף אופני הרים מקרבון על אופני הרים מאלומיניום. הסיבה העיקרית לכך שרוכבים מקצועיים ומנוסים מעדיפים שלדת קרבון, היא מכיוון שהיא גמישה יותר ומסוגלת לגהץ את מהמורות השטח ולספוג זעזועים בצורה טובה יותר. ברור שגם לבחירת הצמיגים והבולמים יש משקל ביכולת האופנים לספוג זעזועים ולשכך, אך בסופה של רכיבת שטח אינטנסיבית ומאתגרת כיף יותר לרדת מאופניים קלים ומשככים. כך חווית הרכיבה טובה וחלקה יותר והרוכב מסיים את הרכיבה כשהוא רענן יותר ועם חיוך מאוזן לאוזן.

אופני קרבון פופולריים ביותר כיום בענף רכיבת הכביש, מכיוון שהם מציעים כל מה שרוכב כביש צריך – שלדה קלה, קשיחה היכן שצריך וגמישה היכן שצריך. לקרבון יתרונות רבים על מתכות של פעם, הוא אומנם יקר יותר, אך מציע חווית רכיבה מוצלחת יותר, ולכן כדאי להשקיע בו.

מחפשים אופני קרבון מקצועיים מדגם כביש או הרים? אנו מזמינים אתכם לחנות של פרידמן, המחזיקה במיטב המותגים ובמגוון של דגמים.
צרו קשר בטלפון – 03-6836911